حذف آزمون مرحله‌ی سوم و تغییر نحوه‌ی برگزاری دوره‌ی تابستان

نوشته شده توسط , تیر ۲۳, ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ق.ظ

به دلیل شیوع بیماری کرونا، تغییرات اساسی در نحوه‌ی برگزاری المپیاد کامپیوتر ایجاد شده است که در زیر به شرح آن می‌پردازیم.

 1. امسال مرحله‌ی سوم المپیاد کامپیوتر برگزار نمی‌شود؛ هر سال حدود ۸۰ نفر برگزیده‌ی مرحله‌ی دوم، در آزمون عملی مرحله‌ی سوم شرکت نموده و ۴۰ نفر برگزیده‌ی این آزمون به دوره‌ی آموزشی تابستان راه می‌یافتند. امسال ۸۰ نفر برگزیده‌ی آزمون مرحله‌ی دوم، (پس از شرکت در کلاس‌های آموزشی این المپیاد که به صورت مجازی برگزار می‌شود)، در آزمون پایانی دورۀ تابستان شرکت می‌کنند.
 2. کلاس‌های آموزشیِ دوره‌ی تابستان ۱۳۹۹ این المپیاد به‌صورت مجازی از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ شروع و تا روز جمعه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ برای عموم دانش‌آموزان ارائه خواهد شد. مجموعه‌ای از فیلم‌های گرفته شده از دوره‌های قبل، منابع درسی و تمرین‌ها‌ به تدریج در این بازه زمانی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. ( بدیهی است همه‌ی دانش‌آموزان در هر رده‌ی سنی و هر رشته‌ای می‌توانند به‌صورت کاملاً اختیاری از این منابع آموزشی استفاده کنند.) حضور در این کلاس‌ها برای شرکت‌کنندگان هیچ‌‌گونه حقی ایجاد نمی‌کند و گواهی یا مدالی برای شرکت در این دوره به هیچ کس اعطا نخواهد شد. سایت آموزشی این دوره از طریق خبرگاه کمیته‌ی ملی کامپیوتر اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 3. با اعلام نتایج قطعی مرحله‌ی‌ دوم، برای ۸۰ نفر برگزیده‌ی این المپیاد، به مدت یک هفته (۱۵ لغایت ۲۰ شهریور) کلاس رفع اشکال وحل تمرین (به‌صورت آنلاین) برگزار می‌شود.
 4. آزمون‌های تئوری و عملی پایان دوره‌ی آموزشی تابستان، از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۷ شهریور، پس از کسب مجوزهای لازم از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به‌صورت حضوری و متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.
 5. درخواست‌های تجدید نظر در تاریخ‌های ۲۹ و ۳۰ شهریور بررسی و نتایج نهاییِ دوره در پایان شهریورماه اعلام خواهد شد.
 6. در پایان دوره‌ی آموزشی تابستان، حداکثر به ۴۰ نفر که بالاترین نمره را در آزمون‌های این دوره کسب نموده‌اند، مدال اعطا خواهد شد. ( ۸ مدال طلا، ۱۶ مدال نقره و حداکثر ۱۶ مدال برنز.)
 7. حضور در آزمون‌های طول دوره‌ی تابستان برای شرکت‌کنندگان هیچ‌‌گونه حقی ایجاد نمی‌کند و گواهی یا لزوما مدالی برای شرکت در این دوره به هیچ کس اعطا نخواهد شد.
 8. دانش‌آموزان پایه‌ی دهم دارندۀ مدال نقرۀ کشوری المپیاد کامپیوتر دوره‌ی آموزشی تابستان ۹۷-۹۸ بنا بر تصویب کمیته‌ی علمی کامپیوتر، در صورت تمایل می‌توانند با ارائۀ مستندات مندرج در بخشنامه فوق‌الذکر،(امسال سه نفر) بدون شرکت در آزمون‌های مرحله‌ی اول و دوم، در دورۀ آموزشی تابستان ۱۳۹۹ حضور یابند.

۴ دیدگاه در “حذف آزمون مرحله‌ی سوم و تغییر نحوه‌ی برگزاری دوره‌ی تابستان”

 1. آرش گفت:

  فردا مگه قرار نیست دوره شروع بشه پس چرا هیچ اطلاع رسانی ای برای مکان بارگزاری دوره جدول زمان بندی و… داده نمیشه

 2. همون اسم (لازم) گفت:

  انصافا دوره آنلاین؟! البته می فهمم کرونا عه ولی بعضی ها (شاید خیلی ها) شرایط تو خونه درس خوندن رو ندارن اونم دوره تابستون!

Panorama Theme by Themocracy